Szczęście jest nawykiem.

Przechodzimy przez życie, starając się osiągnąć nasze marzenia i nasze cele. Uważamy, że gdy osiągniemy sukces, w końcu będziemy szczęśliwi i spokojni. To może być prawda. Jednak,
prosty fakt jest taki, że tylko niewielka mniejszość osiągnie szczyty bogactwa i władzy.

Większość utknie na „przeciętnym” życiu.

Pytanie brzmi: czy to oznacza tylko niewielki procent ludzi będzie żył szczęśliwym życiem? Czy tylko bogaci i potężni mają prawo do szczęścia?

Odpowiedź, na szczęście, brzmi nie. Nie potrzebujesz ani pieniędzy, ani władzy, aby wieść szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. W końcu szczęście jest stanem umysłu.

Możesz mieć wszystkie pieniądze na świecie i nadal być nieszczęśliwym. Z drugiej strony możesz nie mieć nic i nadal żyć szczęśliwym życiem.

Wszyscy mamy różne definicje szczęścia. To, co może cię uszczęśliwiać, może nie być źródłem szczęścia dla innych ludzi. To, co inni nazywają ich źródłem radości i spełnienia, może być dla ciebie źródłem pogardy.

Na przykład wielu może powiedzieć, że ich szczęście pochodzi od ich rodzin i ich dobrego zdrowia. Dla innych może to być ich praca i kariera. Dla niektórych to ich bogactwo i społeczna pozycja w społeczności. Dla niejednej osoby smaczne jedzenie i napoje są źródłem szczęścia.

Lista jest długa.

Naukowcy długo debatowali nad jednym definicją szczęścia. Istnieje zbyt wiele czynników, które wpływają na szczęście danej osoby. Konsensus jest jednak taki, że „szczęście to stan, w którym jesteś szczęśliwy”.

Wiem, że ta definicja wciąż wydaje się nieco niejasna, ale chodzi o to, że szczęście jest stanem psychicznym, który odzwierciedla zakres emocji, z jakimi spotykamy się na co dzień. Określa, w jaki sposób postrzegasz swoje życie, czyli czy jesteś zadowolony czy niezadowolony z jakości życia. Jeśli jesteś niezadowolony, to znaczy, że nie jesteś szczęśliwy. Jednak jeśli tak, to tym lepiej dla ciebie!

Chodzi o to, że szczęśliwy nie oznacza, że odporny na negatywne emocje. Nic nie może być dalsze od prawdy. Szczęśliwi ludzie wciąż napotykają na próby i wyzwania, ale radzą sobie z nimi inaczej niż nieszczęśliwi ludzie. To właśnie odróżnia je od reszty.

Szczęśliwi ludzie nie zniechęcają się łatwo. Są mniej podatni na negatywne emocje. Nie pozwalają innym wchodzić sobie na głowę oraz narzucać sobie cudzą definicję szczęścia.
Ich szczęście jest zaraźliwe, a ludzie naturalnie kierują się ku nim. Gdy spotkasz ich, poznasz

To życie jest krótkie. Być może przed Tobą jeszcze wiele wcieleń, jednak warto do końca wykorzystać to, które masz.

Cokolwiek chcesz zrobić, zrób to teraz! Gdy w grę wchodzą najważniejsze w życiu sprawy, nie czekaj do jutra. Jutro może nigdy nie nadejść.

Ćwicz bycie szczęśliwym teraz!

Znasz powiedzenie „ćwiczenie czyni mistrza”, prawda? Jeżeli rozumiesz je jako „ćwiczenie czyni doskonałym”, to jesteś w błędzie. Ćwiczenie czyni powtarzalnym.

Jesteśmy stworzeni z nawyków, które mamy. Jeżeli codziennie ćwiczysz pesymizm, narzekanie oraz tworzenie w głowie negatywnych scenariuszy, stajesz się w tym niezwykle kompetentnym. Nieświadomie kompetentnym. Pesymizm i negatywizm staje się automatyczny. Bezwysiłkowy.

Jeżeli sprzątasz, to praktykujesz sprzątanie, a nie czystość.
Jeżeli planujesz, to praktykujesz planowanie, a nie osiąganie.

Jeden proces nie prowadzi do drugiego.

Jeżeli czekasz, aż wszystko się ułoży, abyś wreszcie był szczęśliwy. Praktykujesz czekanie, a nie bycie szczęśliwym. To czekanie stanie się Twoim nawykiem, Twoją nieświadomą kompetencją.

Chcesz być spokojny, praktykuj spokój.
Chcesz być uśmiechnięty, praktykuj uśmiech.

Chcesz być szczęśliwy, praktykuj szczęście.

Teraz.